FacebookFacebook

Desatero řízení obytného vozu

Myslete na to, že řídíte poměrně velké auto o délce 7m, šířky 2,2m, výšky 3,2m a váhy 3.500kg.

  1. Při jízdě si stanovujte rychlost o 20-30km/h nižší než by tomu bylo u osobního automobilu – zejména v zatáčkách, na kruhových křižovatkách a na silnicích nižších tříd a přístupových cestách do kempů a podobně. Trasu si s rozmyslem naplánujte, tak, aby nedocházelo ke stresovým situacím při Vaší cestě.
  2. Při jízdě myslete na šířku a výšku obytného auta, soustřeďte se zejména na kraj vozovky a možných překážek ve výšce kolem 3 metrů nad zemí. Pozor na kmeny a větve stromů, konstrukce mostů a světlost mostů – viz obrázky na druhé straně.
  3. Na dálnici doporučujeme cestovní rychlost kolem max. 105-110km/hodinu. Pozor při výjezdu do volné krajiny a při předjíždění kamiónů, autobusů na boční vítr. Při jízdě mějte všechna okna nástavby zavřená.
  4. Obytný automobil má 6 rychlostních stupňů, prosíme, využijte je tak, jak se má, např. 4 rychlostní stupeň se dá zařadit už při rychlosti 45 km/hodinu. 6 převodový stupeň využijte pro ekonomickou jízdu na dálnicích a na silnicích I. třídy. Motor automobilu nepřetáčejte.
  5. Prosíme Vás o šetrné přejíždění nebo vyhýbaní se terénním nerovnostem na vozovce a přístupových cestách.
  6. Při parkování raději požádejte posádku, aby Vám ukazovala optimální směr, tak, aby, jste zbytečně obytné auto nepoškodili. To doporučujeme i při vjezdu do kempů, kde jsou většinou vzrostlé stromy, nebo tam, kde je to třeba.
  7. Prosíme posádku o šetrné zacházení s nábytkem a výbavou, pokud Vám něco nejde otevřít, zapnout – raději se poraďte, prosíme Vás, minimálně používejte sílu, vše je vytvořeno pro jednoduché ovládání i když trošku odlišné, než jste zvyklí ze svých domovů. Prosíme, zacházejte se vším, tak, jako by to byl Váš majetek.
  8. V nástavbě doporučujeme se pohybovat bez obuvi. Ve vozidle a nástavbě je kouření zakázáno
  9. Při opuštění vozidla nezapomeňte zavřít střešní okna, veškeré dveře, nezapomeňte na klíče od vozu a nástavby.
  10. Při opuštění vozidla vypněte symbol funkce tlakové vody, vypněte všechna světla, zasuňte markýzu.

Přejeme Vám při cestování mnoho šťastných kilometrů, krásných zážitků a doufáme, že obytný vůz na naší půjčovny Vám k tomuto jistě napomůže.

odkazy: